EGZAMIN KARATE KYOKUSHIN Nowy Sącz – czerwiec 2022

Ponad 70 karateka Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, Gorlickiego Klubu Kyokushin Karate i UKS Stary Sącz Karate Kyokushin wzięło udział w egzaminie na stopnie szkoleniowe kyu w hali sportowej MOSiR w Nowym Sączu.
Shihan Andrzej Krawontka 6 dan oraz sensei Stanisław Klimkiewicz 3 dan, sensei Łukasz Krawontka 3 dan, sensei Andrzej Marmuszewski 2 dan, sensei Robert Popardowski 1 dan oceniali zaawansowanie sportowe w karate kyokushin.
Po 4 godzinnych zmaganiach w testach sprawnościowych, w kihon, renraku, kata oraz kumite, kwalifikacje na wyższe stopnie uzyskali: na 2 kyu: Kamila Nowak, Magdalena Fidera i Hubert Korabik, na 3 kyu: Karolina Sekuła i Klaudia Kowalska, na 4 kyu Anna Lipka i Mateusz Gurba, na 5 kyu: Marta Karpińska, Mikołaj Marcisz i Olaf Witusik, na 6 kyu: Oliwia Gurba, Mateusz Ferenc, Jakub Bomba, Kociołek Arkadiusz i Mateusz Gawlak, na 7 kyu do 10.1 kyu włącznie.
W przeprowadzeniu egzaminu oraz w walkach kumite pomagali sempai: Jarosław Poręba, 1 kyu, Tomasz Witusik 1 kyu, Dominik Ptaszkowski 1 kyu , Adam Surówka 2 kyu, Krzysztof Karpiński 3 kyu.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zdania egzaminu, Rodzicom dziękuję za zaangażowanie w rozwój sportowy młodzieży.