III Mistrzostwa Małopolski w Karate Kyokushin Biecz 20.01.2024r.

20 stycznia 2024r w Bieczu odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Karate Kyokushin, w których startowało 158 zawodniczek i zawodników karate.
Organizatorem zawodów był Małopolski Okręgowy Związek Karate i Biecki Klub Karate Kyokushin.
W czasie otwarcia Mistrzostw, V-ce Prezes Polskiego Związku Karate shihan Andrzej Drewniak 9 dan wręczył obecnym na zawodach sensei, czarne pasy na stopnie mistrzowskie po zdanych egzaminach na międzynarodowym zgrupowaniu.
Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin reprezentowało 8 zawodniczek i zawodników i wszyscy wywalczyli miejsca na podium oraz shihan Andrzej Krawontka, który był sędzia zawodów.
Na najwyższym podium Mistrzostw stanęli Filip Krzepina po 3 zwycięskich walkach i Klaudia Kowalska, która stoczyła decyzją sędziów zawodów najlepszą i najbardziej efektowną walkę Mistrzostw, nagrodzoną dużymi brawami przez publiczność. Klaudia Kowalska to Mistrzyni Europy Juniorów, które wywalczyła w 2022r w Lizbonie. W Bieczu Klaudia wystąpiła po raz 1-szy w kategorii seniorek i pokazała, że w kolejnych zawodach karate kyokushin będzie aspirowała do najwyższych miejsc w Polsce. 3-cie miejsca wywalczyli: Paulina Bomba, Marlena Hajduk, Amelia Wyrostek, Olaf Witusik, Emilia Tuczyńska i Monika Kowalik.
Kolejne wyzwania przed nowosądeckimi zawodnikami karate kyokushin to Mistrzostwa Makroregionu Południowego, które odbędą się 10 marca w Radzymnie w woj. podkarpackim.