Klaudia Kowalska złotą medalistką37 Mistrzostw Europy Kyokushin Karate Świnoujście – Ahlbeck, 24-25.04.2026

W reprezentacji Polski wystąpiło 4 zawodników Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin: Cornelia Franus, Klaudia Kowalska, Emilia Tuczyńska i Filip Krzepina.
Sędzią Mistrzostw był shihan Andrzej Krawontka – międzynarodowy sędzia karate.
Klaudia po zdobyciu Mistrzostwa Świata w 2025r w Arabii Saudyjskiej, potwierdziła na Mistrzostwach Europy w Świnoujściu – Ahlbeck swoją wyśmienitą formę i we wszystkich walkach była poza zasięgiem rywalek.
Cornelia i Emilia stoczyły mocne wyrównane walki i przejście do kolejnej rundy zawodów było bardzo blisko. Udział w tak mocno obsadzonych zawodach będzie dopingował zawodniczki naszego klubu do kolejnych wyzwań.
W ME startowało 468 zawodników reprezentujących 25 krajów.
Oficjalnego otwarcia Mistrzostw Europy dokonał Prezydent Miasta Świnoujście, Prezydent KWF shihan Antonio Pinero, Sekretarz Generalny KWF shihan Andrzej Drewniak i Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski. Zawody były dużym wydarzeniem sportowym i zgromadziły licznych sympatyków sztuk walk.
Gratulacje dla całej czwórki sądeckich wojowników za dobrą postawę i zaangażowanie.