Letni Obóz Karate Wapienne 2023r.

48 uczestników Nowosądeckiego i Gorlickiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin trenowało i wypoczywało w Ośrodku Wczasowo-Leczniczym w Wapiennym podnosząc swoje umiejętności sportowe.
Zajęcia sportowe prowadzili shihan Andrzej Krawontka 6 dan – kierownik obozu karate, sensei Stanisław Klimkiewicz 4 dan – główny instruktor obozu, sensei Tomasz Witusik 1 dan, sensei Jarosław Poręba 1 dan i sensei Łukasz Krawontka 3 dan, posiadający uprawnienia wychowawców-opiekunów na placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży. Opiekę wychowawczą uczestnikom obozu zapewniała instruktor merytoryczno-programowy Urszula Krawontka-Pabich.
W czasie obozu organizowane były treningi karate, wycieczki krajoznawcze i historyczne do Magurskiego Parku Narodowego i Troi Karpackiej w Trzcinicy, turnieje karate, piłki nożnej, bilarda, tenisa stołowego oraz zawody pływackie. Przy ogniskach utworzyły się spontaniczne grupy artystyczne pod przywództwem Rozalii i Kajetana.
Pracownicy Komendy Powiatowej Policji z Gorlic zaprezentowali ciekawy wykład dla uczestników o bezpieczeństwie i zagrożeniach dzieci i młodzieży.
Wycieczkę krajoznawczą do Magurskiego Parku Narodowego z wejściem na wieżę widokową poprowadził instruktor pola walki, sensei Jarosław Poręba, zapoznając uczestników z podstawami survivalu oraz prezentował praktycznie zasady wojskowej pomocy medycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka historyczna do Troi Karpackiej – muzeum historycznego w Trzcinicy z wyjściem na platformę widokową i prelekcją przewodników oraz filmem historycznym.
Podsumowaniem obozu był Turniej Karate, którego wynik końcowy był sumą 4 konkurencji w tym Biegu Sprawnościowego z przejściem na linach, zawody indywidualne i grupowe w KATA oraz zawody KUMITE.
Główne trofea obozowe WYRÓŻNIENIA Shihana przyznane były po uwzględnieniu wyników Turnieju Karate oraz znajomości przysięgi DOJO, etykiety DOJO i przejścia na rękach.
Uczestnicy obozu otrzymali dyplomy a kandydaci na SAMURAJA certyfikaty po pomyślnie zaliczonych testach. Grupy kabaretowe prezentowały ciekawe programy artystyczne na SAYONARA.
Na obozie cieszyliśmy się bardzo ładną pogodą, aura na sprzyjała, mogliśmy skutecznie realizować program obozu.
Dziękuję WSZYSTKIM uczestnikom obozu za zaangażowanie sportowe, rekreacyjne i artystyczne. Wielkie gratulacje i do do spotkania na treningach.

Shihan Andrzej Krawontka

Wkrótce więcej zdjęć.