RYTERSKI OBÓZ KARATE – RYTRO 2022

40 zawodników Nowosądeckiego i Gorlickiego Klubu Karate Kyokushin przebywało na Letnim Obozie Karate w Rytrze przygotowując się do kolejnego sezonu sportowego.
Program obozu realizowali instruktorzy i wychowawcy: shihan Andrzej Krawontka, sensei i senpai: Stanisław Klimkiewicz, Łukasz Krawontka, Andrzej Marmuszewski, Jarosław Poręba, Tomasz Witusik, Urszula Krawontka-Pabich.

Treningi i zajęcia sportowe odbywały się na macie tatami w hali wielofunkcyjnej i w terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy współzawodniczyli w turniejach piłki nożnej, bilarda, tenisa stołowego oraz w Turnieju Kyokushin Karate na który składały się 4 konkurencje tj. bieg sprawnościowy, seiken-chudan-tsuki z obciążeniem, KATA i KUMITE.
Sensei Jarosław Poręba – instruktor pola walki, przeprowadził praktyczny wykład na temat wojskowego ratownictwa medycznego i zachowania się podczas zagrożeń oraz sposobów radzenia sobie w trudnych ekstremalnych sytuacjach.
Pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączy przeprowadzili wykład na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zasad ruchu drogowego oraz nowego prawa dotyczącego dzieci i młodzieży.
Zorganizowana została wycieczka na ruiny zamku ryterskiego. Uczestnicy obozu zmagali się z trudnymi trasami i przygodami w Parku Linowym.
W Turnieju KUMITE w ramach przeprowadzonego egzaminu na stopnie kyu wzięli udział zawodnicy wzięli z innych Klubów.
Trening nocny z pochodniami uatrakcyjnił ciekawy program obozu. Uczestniczący po raz 1-szy w obozie karate po testach otrzymali dyplom SAMURAJA. Podsumowaniem obozu była SAYONARA.

TURNIEJ KARATE:
kadeci/kadetki: 1. Paulina Bomba 2. Filip Krzepina 3.Bartosz Szura
juniorki: 1. Daria Wszołek 2. Emilia Tuczyńska 3. Wiktoria Wszołek
juniorzy: 1. Olaf Witusik 2. Mateusz Gurba 3. Karol Deda

Tenis stołowy: 1. Bartosz Szura 2. Mateusz Ferenc

Turniej bilarda: 1. Olaf Witusik 2. Maksymilian Kalisz

urniej piłki nożnej zwyciężyła Grupa I w składzie: Mateusz Gurba, Emilia Tuczyńska, Anna Krusiec, Bartosz Szura, Milena Hudzik, Nikodem Ferenc, Wojciech Załubski.
Królem Strzelców został Mateusz Ferenc a Mistrzem Obrony Jakub Bomba.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki obozowe i Certyfikaty Uczestnictwa w Obozie Karate – Rytro 2022.

Shihan i kadra obozowa dziękuje sensei i senpai, którzy przyjechali i pomagali z własnej inicjatywy, w organizacji obozu i przeprowadzonych Turniejów Sportowych.